42 milliárdos kínai gyárberuházás indul Tatabányán

42 milliárdos kínai gyárberuházás indul Tatabányán

A világ élvonalához tartozó beruházást hoz a Zoomlion kínai építőipari és mezőgazdasági gépgyártó Tatabányára, ahol 100 millió euróból létesít emelőállványgyárat - közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkára sajtótájékoztatón pénteken Budapesten.

Külföldre talicskázzák a pénzüket a magyarok? – Csattanós választ adnak a friss számok

Külföldre talicskázzák a pénzüket a magyarok? – Csattanós választ adnak a friss számok

2021 óta minden korábbinál nagyobb érdeklődést mutat a magyar lakosság a külföldi és a devizás megtakarítások iránt, termékfejlesztési és értékesítési kihívás elé állítva a hazai pénzügyi szolgáltatókat. Az elmúlt egy év sem volt kivétel ez alól, ma a folyószámla- és lekötött betétekben heverő pénzük 27 százalékát (!) nem hazai forintbetétben tartják a háztartások. Megnéztük, mit is hozott pontosan e téren a tavalyi év. A devizás megtakarítások előretörésével Biztosítás 2025 konferenciánkon is foglalkozunk, érdemes regisztrálni.

Válságban a magyar akkuipar: megindultak az elbocsátások, gyárbezárások is jöhetnek

Válságban a magyar akkuipar: megindultak az elbocsátások, gyárbezárások is jöhetnek

A dél-koreai SK On magyarországi akkumulátorgyártó üzemeiben egyre növekvő bizonytalanság tapasztalható, mivel az elektromos járművek iránti kereslet megtorpanása és a vállalat nemzetközi pénzügyi problémái komoly hatással vannak a működésre. Bár a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium szerint az SK On és testvérvállalata, az SK BM nem épített le annyi dolgozót, hogy az állami támogatások visszafizetését kellene kezdeményezni, a cég komáromi gyárából az elmúlt időszakban többeket elküldtek a sajtóbeszámolók szerint. A probléma nem csak a koreai gyártót érinti, az egész ágazat válságba került.

A kormány alig költött támogatásokra, drasztikus a beruházási visszaesés

A kormány alig költött támogatásokra, drasztikus a beruházási visszaesés

A 2024-es év a korábbi évekhez képest szerény államilag támogatott beruházást hozott Magyarországra: a kormány csak alig 42 milliárd forint értékben nyújtott célzott állami ösztönzőket különböző projektekhez. A megelőző évi támogatásoknak alig 1,5 százalékára szerződött a kormány a Külgazdasági és Külügyminisztérium szerződéslistája szerint. Ez a fajsúlyos visszaesés pedig meg is látszódott azon, hogy a beruházások visszaesése miatt tavaly ősszel technikai recesszióba került Magyarország.

Nem kell félni a kifektetéstől!

Nem kell félni a kifektetéstől!

A külpiacok iránt érdeklődő magyar vállalkozásoknak érdemes megfontolniuk a külföldi leányvállalatok általi terjeszkedés, azaz a kifektetés lehetőségét. Ebben a tőkeigényes folyamatban a Kifektetési Magántőkealap adhat megfelelő kezdőlökést a hazai cégeknek. Az adásban Tóth Józseffel, a Focus Ventures vezérigazgató-helyettesével és Horváth Péterrel, az UBM csoport vezérigazgatójával beszéltük át, hogy a gyakorlatban miként valósul meg egy ilyen tőkebefektetés, milyen előnyei és kockázatai vannak a külföldi terjeszkedésnek, illetve milyen kritériumok alapján döntenek a közös együttműködésről.

Belép a Porsche az ázsiai luxusingatlanok piacára

Belép a Porsche az ázsiai luxusingatlanok piacára

Belép Bangkok ingatlanpiacára a Porsche, ahol az Ananda Development helyi céggel közösen egy 21 emeletes saját tervezésű luxustársasházat fejleszt. A döntés a város iránti befektetői bizalom erősödését is jelzi - írta meg a Bloomberg.

Leszedték a keresztvizet Kínáról a külföldi vállalatok

Leszedték a keresztvizet Kínáról a külföldi vállalatok

Az Európai Unió Kereskedelmi Kamarájának legfrissebb jelentése szerint az európai vállalatok egyre nagyobb csalódottságot éreznek az ázsiai ország üzleti kilátásaival kapcsolatban. A lassuló növekedés, a gazdasági kihívások és a régóta ígért reformok elmaradása miatt Pekingnek most kell lépéseket tennie, ha továbbra is külföldi befektetéseket szeretne bevonzani – írja a CNBC.

Külföldi piacokat céloznak a magyar cégek: miből tudják ezt finanszírozni?

Külföldi piacokat céloznak a magyar cégek: miből tudják ezt finanszírozni?

A magyar cégek versenyképességének egyik alappillére, hogy meg tudjanak jelenni a külföldi piacokon. Ennek támogatására írt alá nemrég együttműködési megállapodást az MBH Bank és a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség. A kooperáció célja, hogy hatékonyabban segítsék az exportpiacokon működő vagy azokra készülő magyar cégeket. Többek között erről kérdeztük Kollega-Tarsoly Dánielt, az MBH Bank egyedi üzletfejlesztésért felelős ügyvezető igazgatóját.

Egyre több francia cég működik Magyarországon

Egyre több francia cég működik Magyarországon

Magyarországon 544 francia tulajdonú vállalat működik, csaknem 11 százalékkal több, mint 2020-ban, csaknem 49 ezer munkavállalóval, éves árbevételük több mint 13 milliárd euró - közölte a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara csütörtökön az MTI-vel, a Magyarországi Francia Nagykövetség Gazdasági Osztályával és a Francia Külkereskedelmi Tanácsosok magyarországi szervezetével készített tanulmányuk alapján.

Több mint tíz éve nem történt ilyen Kínában

Több mint tíz éve nem történt ilyen Kínában

Csökkentek a Kínába irányuló közvetlen külföldi befektetések (FDI) januárban éves összevetésben az ázsiai ország kereskedelmi minisztériumának adatai szerint. Az FDI 112,71 milliárd jüan (15,86 milliárd dollár) volt januárban, ami 11,7 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, de 20,4 százalékkal meghaladta a tavaly decemberit. Tavaly volt 2012 óta az első olyan év, amikor a Kínába irányuló külföldi működőtőke-befektetések értéke csökkent éves összevetésben.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Aszódi Attila: mi vezetett a történelmi áramszünethez az Ibériai-félszigeten?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.